Zamknij

Formularz zamówienia filmu:* Pole obowiązkowe


* Pole obowiązkowe


* Pole obowiązkowe


* Pole obowiązkowe

[recaptcha]

Storm. Opowieść o odwadze

Storm: Letters van Vuur
Reżyseria:
Dennis Bots
Kraj i rok produkcji:
Holandia 2017
Czas trwania:
100 min
Wersja językowa:
Dubbing
Nośnik:
DVD, Blu-ray, DCP
W kinach:
Gramy

„Storm. Opowieść o odwadze” w kinach od 12 stycznia 2018

 

Średniowieczne miasteczko, w którym żyje 12-letni Storm, ma wiele tajemnic. Jedną z nich jest list, o którym wciąż szepczą dorośli. Chłopiec chce dowiedzieć się więcej. Ciekawość popchnie go w stronę wielkiej przygody.

12-letni Storm pomaga tacie w drukarni. Pewnego dnia drukarz zostaje pojmany przez Inkwizycję. Chłopiec podejrzewa, że to z powodu tajemniczego listu. W ostatniej chwili udaje mu się uciec i zabrać ze sobą matrycę, która sprowadziła na ojca kłopoty. Podczas ucieczki Storm spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke, z którą wyrusza na ratunek aresztowanemu drukarzowi. Żadne z nich nie spodziewa się jeszcze, że druk może mieć moc kruszącą mury, a ich przypadkowe spotkanie wpłynie na całe ich życie.

„Storm. Opowieść o odwadze” to historia osadzona w realiach XVI wieku, w momencie ogłoszenia tez Marcina Lutra i rozłamu w kościele katolickim. Film reżysera nagrodzonych na Kinie Dzieci „Sekretów wojny”.

Do pobrania materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji, materiały dodatkowe), analiza psychologiczna do filmu, a także materiały prasowe (pressbook).