Zamknij

Formularz zamówienia filmu:  * Pole obowiązkowe


  * Pole obowiązkowe


  * Pole obowiązkowe


  * Pole obowiązkowe

  [recaptcha]

  Yakari i wielka podróż

  Yakari - La grande Aventure
  Reżyseria:
  Xavier Giacometti, Toby Genkel
  Kraj i rok produkcji:
  Francja/Niemcy/Belgia 2020
  Czas trwania:
  83 min
  Wersja językowa:
  Dubbing
  Nośnik:
  Blu-ray, DCP
  W kinach:
  Gramy

  Mały Yakari z plemienia Siuksów wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar rozmawianie ze zwierzętami pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu?

   

  Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni! 

   

  „Yakari i wielka podróż”, laureat nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, to adaptacja popularnej od pokoleń serii komiksów. Emocjonująca, piękna i symboliczna opowieść o pogoni za przygodą oraz przekraczaniu granic.

   

  Film w kinach od 20 maja 2022!

   

   

   

  Film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa.