Zamknij

Formularz zamówienia filmu:



  * Pole obowiązkowe


  * Pole obowiązkowe


  * Pole obowiązkowe


  * Pole obowiązkowe

  [recaptcha]

  Yuku i magiczny kwiat

  Yuku et la fleur de l’Himalaya
  Reżyseria:
  Rémi Durin, Arnaud Demuynck
  Kraj i rok produkcji:
  Belgia/Francja 2022
  Czas trwania:
  65 min
  Wersja językowa:
  Dubbing
  Nośnik:
  DCP
  W kinach:
  Gramy

  Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.

   

  Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

   

  Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

   

   

  Film w kinach od 13 stycznia 2023 r.